WILCZYCE Leśny Krąg Kobiet

💚Wilczyce to niesamowity cykl 4 spotkań w kobiecym gronie, w trakcie których chłonęłyśmy las wszystkimi zmysłami, uczyłyśmy się nowych – starych umiejętności (rozumienia lasu, znajomości lokalnej flory, krzesania ognia, prostego rękodzieła itd.), pichciłyśmy zielone przysmaki z darów lasu i relaksowałyśmy się zanurzone w zielonym świecie. Był to czas pogłębionych rozmów, czas dzielenia się pomysłami, wzajemnego inspirowania się i bycia razem. Zapraszam na relację z letnio-jesiennej edycji Wilczyc.💚

I spotkanie – 15 sierpnia Wilczyce zawyły po raz pierwszy. 15 wspaniałych, pięknych kobiet zawładnęło zdroiskimi lasami. 15 sierpnia uczciłyśmy kobiecymi warsztatami ku czci Matki Natury. Poznawałyśmy lokalne, leśne zioła, układałyśmy kwietno-owocowe bukiety, pichciłyśmy smakołyki z użyciem darów lasu, a przede wszystkim zbudowałyśmy piękną, wataszą społeczność. Czekały nas kolejne trzy spotkania w tym samym, doborowym gronie. Wspaniale było poczuć moc kobiecej energii i siły, wspólnie zasiąść przy ognisku i… zawyć do Księżyca! =)

II spotkanie – Tym razem w leśnych ostępach szukałyśmy wyciszenia, oddechu od codziennej gonitwy myśli i zadań do wykonania, bliskości z Matką Naturą i samą sobą. Nasze drugie spotkanie z cyklu „Wilczyce – Leśny Krąg Kobiet” poświęcone było leśnej kąpieli w duchu japońskiej tradycji Shinrin-Yoku. Las przyjął nas z otwartymi ramionami, miękkie poduchy z mchu zapraszały do odpoczynku, drzewa dzieliły się dobrą energii, a pobliskie jezioro przywołało wspomnienia z dzieciństwa.

III spotkanie – odbyło się w Światowy Dzień Drzewa. Była to doskonała okazja do tego, by dowiedzieć się o tych niezwykłych istotach czegoś więcej. Czy drzewa mówią, czują, posiadają jakieś niezwykłe moce, ukryte znaczenia? Rozmawiałyśmy o właściwościach drzew, ich znaczeniu w kulturze i odwiecznej relacji człowieka z tymi długowiecznymi istotami. A przede wszystkim poznawałyśmy Drzewa wszystkimi zmysłami.

IV spotkanie – Nasze ostatnie spotkanie poświęcone było sztuce obchodzenia się z ogniem – m.in. rodzajom materiałów rozpałkowych, które można pozyskać w lesie, rozpalaniu ognia różnymi, tradycyjnymi metodami, czy jego podtrzymywaniu i dbaniu o to, by rósł w siłę – co jak się okazuje, nie jest wcale takie proste. Jakby tego było mało, Wilczyce zgłębiały też tajniki rąbania drewna. I rąbały tak, że wióry leciały na prawo i lewo! Na szczęście wszystkie kończyny i członki całe, a siekiery, noże i krzesiwa zyskały status najlepszych „prezentów dla żony” pod choinkę.

I tak czteroczęściowy Cykl Leśny Krąg Kobiet Wilczyce oficjalnie dobiegł końca. Z jednej strony smutno, że „już po wszystkim”, ale z drugiej… to tak naprawdę dopiero początek pięknych, leśnych znajomości, które rodziły się pod koronami dumnych buków i smukłych sosen! Dziękuję raz jeszcze drogie Wilczyce za naszą wspólną, kobiecą przygodę. Wspaniale było Was poznać i móc dzielić się z Wami wiedzą i umiejętnościami, obserwować jak rozwijacie skrzydła i otwieracie się z każdym kolejnym spotkaniem. Jesteście super! Niech moc Lasu będzie z Wami! Auuuuu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *