PINE edukacja w naturze, to pomysł na wniesienie odrobiny magii do codziennego życia i zachwytu nad otaczającym nas światem poprzez pogłębiony kontakt z przyrodą i drugim człowiekiem.


To także okazja do oderwania się na chwilę od miejskiego zgiełku, wyciszenie i nauczenie czegoś nowego o sobie i o innych ludziach, zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, a przy tym poprawę samopoczucia. W proponowanych przeze mnie warsztatach, szkoleniach i spotkaniach możesz znaleźć to wszystko.

Nazwa „PINE“ skrywa w sobie dwa znaczenia. Z jednej strony to z ang. „sosna“ czyli najczęściej spotykane w Polsce drzewo – piękne i wdzięczne, symbol równowagi i spokoju. To także połączenie czterech kluczowych w mojej działalności elementów, które razem tworzą doskonale uzupełniającą się całość:

Nie musisz wyjeżdżać w odległe krainy, by przeżyć wyjątkowe chwile, lepiej poznać otaczający Cię świat. Przygody małe i duże kryją się wszędzie. Razem możemy je odkrywać i przeżywać w trakcie mikrowypraw i wspólnych działań.

Znajdziesz tu wiele pomysłów na działania, aktywności, spędzenie wolnego czasu na łonie przyrody, literaturę po którą warto sięgnąć. A może w trakcie spotkań czy warsztatów odkryjesz coś lub poznasz kogoś kto będzie dla Ciebie inspiracją?

To główna bohaterka wszystkich proponowanych przeze mnie działań. Niewyczerpane źródło inspiracji, piękna, wspaniała przestrzeń do zabawy, pracy i przeżycia przygody. Potrzebujemy kontaktu z nią, by zdrowo i szczęśliwie się rozwijać.

Doświadczanie i przeżywanie to ciągłe uczenie się. Wykorzystując bliskość przyrody, możemy uczyć się pełniej i intensywniej, zdrowiej i ciekawiej. Bez względu na to ile masz lat, znajdziesz tu propozycje, które pozwolą Ci zdobyć nową wiedzę i umiejętności.