Witaj na mojej stronie! Nazywam się Maria Lebioda lub po prostu Maruszka. Las, bliski kontakt z naturą i innymi ludźmi to rzeczy, które stanowią dla mnie źródło siły i niewyczerpanych pokładów energii. Głęboko wierzę, że każdemu
z nas należy się porządna porcja czasu spędzonego na łonie przyrody
i odrobina magii.


Od zawsze marzyłam o stworzeniu małego miejsca na skraju lasu, z pięknym ogrodem i pracownią, w którym powstają pomysły na kolejne warsztaty i zielone działania. I tak powstała PINEkówka – miejsce szczególne, przyjazne wszystkim osobom chętnym do odkrywania swojej bardziej zielonej i dzikiej strony. Jeśli zechcesz mnie odwiedzić, zapraszam!

Na co dzień możesz spotkać mnie w moim ogrodzie w Zdroisku, majsterkującą i rozglądającą się za ciekawymi okazami wszystkiego, co naturalnie piękne lub w okolicznych lasach, przemierzającą kolejne kilometry w poszukiwaniu wiatru w polu. Zimą dużo podróżuję po świecie, gdzie ładuję akumulatorki i szukam inspiracji do dalszych działań.

Jeśli jesteś ciekawy/a tego co robię, zapraszam Cię do lektury strony, inspirowania się i do kontaktu.

DOŚWIADCZENIE


Od ponad 13 lat zajmuję się EDUKACJĄ POZAFORMALNĄ , a w szczególności EDUKACJĄ OPARTĄ NA DOŚWIADCZENIU . Wyjątkowo bliskie mojemu sercu są EDUKACJA OUTDOOROWA , PEDAGOGIKA DZIKIEJ PRZYRODY oraz EDUKACJA NA RZECZ RÓŻNORODNOŚCI . Z wykształcenia jestem antropolożką kulturową i geografką (ze specjalnością kształtowania środowiska przyrodniczego). Na co dzień prowadzę szkolenia i warsztaty edukacyjne, rozwojowe i rękodzielnicze (więcej w zakładce OFERTA), dedykowane różnym grupom wiekowym, w zależności od ich potrzeb i zainteresowań. Dodatkowo tworzę programy edukacyjne i udzielam konsultacji metodycznych osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą. Od kilku lat współpracuję z różnymi organizacjami pozarządowymi – stowarzyszeniami, fundacjami, placówkami edukacyjnymi i instytucjami kulturalnymi. Realizuję projekty edukacyjne zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym (gdzie prowadzę szkolenia w języku angielskim).

EDUKACJA


„Człowiek uczy się przez całe życie” – podpisuję się pod tym stwierdzeniem czterema kończynami. Dlatego też by zapewnić uczestnikom i uczestniczkom swoich zajęć, wartościową i bezpieczną przestrzeń do samorozwoju, nauki
i zabawy, dbam o swój rozwój zawodowy i osobisty. Poniżej znajdziesz listę ukończonych przeze mnie szkoleń
i zdobytych certyfikatów (polskich i międzynarodowych), które stanowią doskonałe uzupełnienie wielu lat doświadczeń pracy z różnymi grupami odbiorców.


SZKOLENIA OUTDOOROWE/ PRZYRODNICZE/
ROZWOJU OSOBISTEGO


SZKOLENIA TRENERSKIE


UPRAWNIENIA DO PRACY Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ


KURSY PIERWSZEJ POMOCY