Ładowanie Warsztaty i szkolenia
HOME » Warsztaty i szkolenia » KURS EDUKACJI W NATURZE cz.I dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek oraz pasjonatów/ek przyrody
 • To warsztat minęło.

KURS EDUKACJI W NATURZE cz.I dla nauczycieli/ek i edukatorów/ek oraz pasjonatów/ek przyrody

6 maja 2022 / 17:00 - 8 maja 2022 / 18:00

Hop, hop z Lasu! 🙂
A gdyby tak powrócić na łono natury i znów czerpać z niej inspirację do nauki i zabawy? Odetchnąć od wszechobecnego bycia online i przełączyć się na bycie tu i teraz?
Zapraszam Was na Kurs, który pozwoli Wam wyposażyć się w różne metody pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, oparte o bliski kontakt z naturą oraz odetchnąć od kontaktu z mediami. Jeśli jesteś nauczycielką/em lub edukatorem/ką zapraszam Cię na intensywny: dwuipółdniowy kurs Edukacji w Naturze na poziomie podstawowym (część I) oraz letnią Dziką Wyprawę i szkolenie Pierwszej Pomocy w terenie (część II – tylko dla osób, które ukończyły część I), która pozwoli Ci pogłębić doświadczenie bycia blisko Przyrody, zdobyć przydatne umiejętności i nabrać sił, by nieść zieloną ideę dalej w świat.
Znajdziesz tu odpowiednią dawkę teorii, dużo praktyki i masę wzbogacających doświadczeń na łonie natury.


CZYM JEST EDUKACJA W NATURZE?

W dużym skrócie to forma nauki i zabawy, w których przyroda jest najlepszą przewodniczką i nauczycielką, stanowiącą jednocześnie wspaniałą przestrzeń do samorozwoju i wzmacniania kompetencji społecznych.
Proponowana przeze mnie forma edukacji w naturze bazuje na kilku nurtach edukacji pozaformalnej: edukacji holistycznej, plenerowej (outdoorowej), edukacji przyrodniczej i pedagogice dzikiej przyrody. Główne założenie tego rodzaju edukacji nawiązujące do budowania bliskiej relacji z naturą od najmłodszych lat, promowania wrażliwości i szacunku do przyrody, ma dobroczynny wpływ na prawidłowy i szczęśliwy rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. 


DLATEGO JEŚLI:

🌱 chcesz się dowiedzieć jakie są główne założenia edukacji w naturze w teorii i w praktyce;
🌱 chcesz się dowiedzieć jak wykorzystać bycie w naturze do rozmów na ważne, społeczne tematy;
🌱 potrzebujesz solidnej porcji wiedzy nt. znaczenia kontaktu z przyrodą dla zdrowego rozwoju swoich podopiecznych;
🌱 obawiasz się o kwestię bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń wynikających z edukacji na łonie natury (a w szczególności w lesie);
🌱 i przede wszystkim SZUKASZ INSPIRACJI oraz POMYSŁÓW na ciekawe działania, zajęcia, aktywności w naturze… to ta propozycja jest dla Ciebie. Z przyjemnością odpowiem na nurtujące Cię pytania, podzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także spróbuję zarazić Cię dobrą energią do podejmowania własnych działań. 😊


Z CZEGO SKŁADA SIĘ KURS:

 • KURS trwa dwa i pół dnia, łącznie 22 godziny zegarowe:

  I DZIEŃ – 06.05.2022 (PIĄTEK) w godz. 17:00- 20:00 (21:00) – ten czas przeznaczymy na integrację, poznanie się, dowiedzenie czegoś o sobie nawzajem, ustalenie zasad dobrej komunikacji w grupie i bezpieczeństwa. Razem zasiądziemy też do ogniska. Wszystko to oczywiście w leśnym stylu, by powolutku zacząć zapuszczać korzenie. 😊
  II i III DZIEŃ – 07.05.2022 (SOBOTA) i 08.05.2022 (NIEDZIELA), w godz. 9:00 – 18:00 – to dwa dni teoretyczno-praktyczne poświęcone idei edukacji w naturze, jej rodzajom, celom, zaletom i potencjalnym zagrożeniom z niej wynikającym, możliwościom włączenia jej elementów w edukację systemową. Sporą część naszego czasu spędzimy w Lesie, który podpowie nam jakie korzyści płyną z kontaktu dzieci i młodzieży z przyrodą oraz zdradzi kilka swoich tajemnic.

  Te trzy dni będą wypełnione bardzo różnymi metodami edukacyjnymi w terenie, pomysłami na zabawy i działania grupowe oraz indywidualne (integracyjne, wielozmysłowe, artystyczne, ruchowe). Będzie to także doskonała przestrzeń i okazja do dzielenia się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami edukacyjnymi. Bo co kilka głów to nie jedna! 😊

   

  KURS MA CHARAKTER WARSZTATOWY (dużo metod interaktywnych, angażujących ciało, umysł i duszę). Obiecuję, że nie będzie czasu na nudę!


KOSZT:

KOSZT I części Kursu (poziom podstawowy):
580 zł za osobę przy zgłoszeniach i wpłacie całej kwoty DO 30 kwietnia.
630 zł za osobę przy zgłoszeniach i wpłacie PO 30 kwietnia.
 
W cenie:
– pełne DWA i PÓŁ dnia szkoleniowego pod opieką doświadczonej trenerki i instruktorki, łącznie 22 godziny zegarowe;
– ZAŚWIADCZENIE uczestnictwa w Kursie Edukacji w Naturze – poziom podstawowy;
– składniki do wspólnego przygotowania dwóch obiadów na ognisku;
– domowej roboty ciasta na deser;
– sprzęt potrzebny do realizacji wszystkich aktywności w terenie oraz wspólnego gotowania;
– dostęp do biblioteki z bogatą literaturą związaną z tematyką kursu (przyrodniczą, edukacyjną, rozwojową).
 

UWAGA!!! Osoby biorące udział w Kursie na poziomie podstawowym mają możliwość wzięcia udziału w DZIKIEJ WYPRAWIE i Kursie Pierwszej Pomocy w Terenie (prowadzonym przez ratowników medycznych), które odbędą się 12-14 sierpnia 2022r. i będą kontynuacją I części Kursu. Po ukończeniu wyprawy uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy i II części Kursu Edukacji w Naturze (Dzika Wyprawa). Szczegóły II części Kursu, o TU.


CZAS TRWANIA:

KURS trwa DWA i PÓŁ dnia, łącznie 22 godziny zegarowe. Spotykamy się w piątek 6 maja 2022 o godz. 17:00 i kończymy o godzinie 20:00 (21:00) oraz w sobotę 7 maja i niedzielę 8 maja 2022 o godz. 9:00 i pracujemy do godz. 18:00. W trakcie obu dni planowane są przerwy obiadowe i czas na odpoczynek w godz. 13:00 – 15:30.


ZAPISY:

Proszę o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach na adres: kontakt@edukacjawnaturze.pl lub przez fanpage na Facebooku z podaniem informacji:
– imię i nazwisko osoby uczestniczącej
– adres mailowy do kontaktu
– nazwę placówki edukacyjnej/ organizacji (jeśli dotyczy).

W odpowiedzi na wstępne zgłoszenie przesłany zostanie mail zwrotny z formularzem zgłoszeniowym do wypełnienia, a także informacją o wpłacie zaliczki. Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu miejsc.
Maksymalna liczba uczestników kursu to 14 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, a także przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego i wpłata zaliczki w wysokości 100 zł w ciągu 5 dni od otrzymania maila informacyjnego od organizatorki.

UWAGA! Kurs odbędzie się przy zgłoszeniu się min. 8 osób.


MIEJSCE:

Kurs odbędzie się we wsi Zdroisko (15km od Gorzowa Wlkp.). Na miejscu będzie na Ciebie czekała gorąca kawa i herbata, ciacho oraz materiały szkoleniowe. Zapewniam także dostęp do toalety i dach nad głową na wypadek załamania pogody. No i oczywiście ognisko przy którym miło będzie się ogrzać. W trakcie obu dni warsztatowych wspólnymi siłami ugotujemy obiad dla całej naszej grupy.

Szczegóły

Start:
6 maja 2022 / 17:00
Koniec:
8 maja 2022 / 18:00
Warsztaty i szkolenia kategoria:
Warsztaty i szkolenia Tagi:
, , , ,

Organizator

MARIA LEBIODA
Telefon:
+48 793 080 444
Email:
kontakt@edukacjawnaturze.pl

Miejsce

Bukowa 42, Zdroisko
Bukowa 42
Zdroisko, gorzowski 66-416 Polska
+ Google Map
Telefon:
793080444