Ładowanie Warsztaty i szkolenia
HOME » Warsztaty i szkolenia » RYSICE – LEŚNY KRĄG KOBIET (cykl spotkań)
  • To warsztat minęło.

RYSICE – LEŚNY KRĄG KOBIET (cykl spotkań)

14 maja 2022 / 14:00 - 18:00

Wilczyce Leśny Krąg Kobiet PINE Edukacja w Naturze

💚 Drogie Kobiety, Dziewczyny, Babki, Dziołchy! 💚
Zapraszam Was na niesamowity cykl 4 spotkań w kobiecym gronie, w trakcie których będziemy chłonąć las wszystkimi zmysłami, uczyć się nowych – starych umiejętności (rozumienia lasu, znajomości lokalnej flory, krzesania ognia, prostego rękodzieła itd.), pichcić zielone przysmaki z darów lasu i doskonale się relaksować. Będzie to czas pogłębionych rozmów, czas dzielenia się pomysłami, wzajemnego inspirowania się i bycia razem. Zapraszam na RYSICE – Leśny Krąg Kobiet.


🌳🌲🌳
RYSICE – Leśny Krąg Kobiet to cykl 4, wiosennych, kobiecych spotkań, z Lasem, ze sobą, z innymi kobietami. Każde spotkanie zakończymy wspólnym ogniskiem, leśnym naparem i pyszną, słodką przekąską.
Marzy mi się stworzenie jednej, stałej, maksymalnie 14-osobowej grupy, która pozwoli nam zbudować trwałe, serdeczne relacje. Wierzę, że to może się udać! Dlatego zachęcam Was do zapisania się od razu na CAŁY cykl.

 

 

BRAK MIEJSC na spotkanie w maju i w czerwcu!!! Zapraszam na kolejną edycję, na wiosnę 2023. 

Dlaczego RYSICE? 🐱🐱🐱
Rysie do dziś wzbudzają w ludziach silne emocje. To unikatowe zwierzęta, które otarły się o granicę wyginięcia, a ich populacja w Polsce sięga dziś raptem 200 osobników. Często nazywane są Nieuchwytnymi Duchami Puszczy, właśnie z uwagi na swoją rzadkość i wyjątkową płochliwość. Ten niezwykły, największy europejski kot zamieszkuje jedynie najdziksze zakątki naszego kraju.

Rysie kojarzą się z wolnością i dzikością, niezależnością i zwyczajem chodzenia swoimi ścieżkami. Są niezwykle piękne, a ich grube futro od wieków jest obiektem powszechnego zachwytu i nierzadko pożądania. W wielu kulturach uważane są za bardzo mądre, inteligentne, a przede wszystkim tajemnicze stworzenia, będące świetnymi, choć brutalnymi łowcami.
By oddać cześć tym niezwykłym i tak rzadko spotykanym ssakom i przy okazji zwrócić uwagę na ich sytuację, postanowiłam stworzyć Leśny Krąg Kobiet pod patronatem tego pięknego, wolnego stworzenia. Przybywajcie Rysice!

 

🌿 I spotkanie – 12 marca (sobota), g.14.00-18.00 (19:00) – rozpoczynamy naszą przygodę w kobiecym gronie, a dzień ten uczcimy w zielonym stylu! Na początek poznamy się nieco, odkryjemy najbliższą, leśną okolicę i uchylimy rąbka rysiej tajemnicy. A ponieważ we wszystkich kobiecych spotkaniach w cyklu towarzyszyć będzie nam niezwykły żywioł – Ogień, podczas pierwszego spotkania uważnie mu się przyjrzymy, nauczymy się pozyskiwać go na różne sposoby, tradycyjnymi metodami, zrozumieć jak działa i jak bezpiecznie się z nim obchodzić. Tak by stał się naszym sprzymierzeńcem i dobrym towarzyszem spotkań, wspólnych zabaw i czasu spędzonego na łonie przyrody. Z nastaniem zmierzchu zanurzymy się w morzu opowieści przy wspólnym ognisku, którym uczcimy nasz Rysicowy Krąg.

🌿 II spotkanie – 2 kwietnia (sobota), g.14:30-18:30 – kwiecień to czas kwitnienia dla wielu drzew i najlepsza okazja, by dowiedzieć się o tych niezwykłych istotach czegoś więcej. Czy drzewa mówią, czują, posiadają jakieś niezwykłe moce, ukryte znaczenia? Będziemy rozmawiać (i odczuwać!) o właściwościach drzew, ich znaczeniu w kulturze i odwiecznej relacji człowieka z tymi długowiecznymi istotami. Poznamy masę ciekawostek na ich temat. Odtąd Drzewa nie będą miały przed Nami tajemnic, a być może każda z nas odkryje w którymś z gatunków swoją siostrzaną Duszę? Na koniec zasiądziemy przy ognisku, w kręgu i stworzymy małe, inspirowane naturą rękodzieło, które będzie przypominało nam o wspólnych, leśnych momentach.

🌿 III spotkanie – 14 maja (sobota) – g.15.00-19.00 – w trakcie naszego trzeciego spotkania skupimy się na połączeniu z naturą, prawdziwie odprężającej i wyciszającej kąpieli leśnej w duchu Shinrin-Yoku, podczas której otworzymy wszystkie zmysły. To będzie prawdziwa uczta dla ciała jak i duszy, ale też podróż w głąb siebie, przypieczętowana leśną ceremonią herbacianą. Odtąd wyprawy do lasu nabiorą innego znaczenia.

🌿 IV spotkanie – 11 czerwca (sobota), g.18.00-22:00 – Nasze ostatnie spotkanie odbędzie się w szczególnym dniu. 11 czerwca to Międzynarodowy Dzień Rysi, będzie to więc cudowna okazja do świętowania i wypuszczenia dumnych Rysic w świat!
Gdy zielony świat będzie już w pełnym rozkwicie, udamy się do lasu w poszukiwaniu jadalnych i cennych roślin, ziół, owoców, poznamy ich zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie. Wspólnie rozpalimy ogień i upichcimy na ognisku kilka pysznych przysmaków z użyciem darów lasu. A że czerwiec w słowiańskiej kulturze to miesiąc miłości, wspólnie upleciemy odświętne wianki, które zabierzecie ze sobą do domu, by strzegły Was przez kolejne miesiące i uroczyście zamkniemy nasz kobiecy, RYSICOWY KRĄG.

🌿🌿🌿
Szczególnie mocno zachęcam do zapisania się na CAŁY, 4-częściowy cykl, by poczuć moc połączenia z Naturą, innymi uczestniczkami i samą sobą.  To pozwoli nam spotykać się w za każdym razem w tym samym gronie, co z kolei bardzo sprzyja budowaniu serdecznych i zaufanych relacji. 😊

UWAGA!!! Ze względu na sytuację epidemiczną proszę o wyrozumiałość w sytuacji konieczności odwołania/ zmiany daty niniejszego cyklu spotkań. 

 

👩Prowadząca: Marysia Lebioda, Maruszką zwana. =)
Założycielka, edukatorka i Dobra Dusza PINE Edukacja w Naturze. Szczęśliwa, wolna, zielona Dziołcha, uwielbiająca dawać radość innym i stwarzać możliwość doświadczania bliskiego kontaktu z Naturą, ze sobą i drugim człowiekiem. Bosostopa, roześmiana, pełna ciepła i dobrej energii. Po więcej informacji zapraszam tutaj: https://www.edukacjawnaturze.pl/o-mnie/


KOSZT:

Koszt całkowitego udziału przy jednorazowej wpłacie za cztery spotkania – 300 zł (75 zł za spotkanie).

Koszt jednorazowego udziału w zajęciach – 95 zł za spotkanie.

UWAGA! Dla uczestniczek decydującej się na udział w całym cyklu – w przypadku rezygnacji z któregoś ze spotkań na min. 7 dni przed realizacją możliwy 100% zwrot kosztów. Po tym terminie kwota uczestnictwa przepada. Istnieje możliwość rezygnacji maksymalnie z jednego z czterech spotkań. W przypadku rezygnacji z większej ilości, naliczona zostanie standardowa kwota uczestnictwa w pojedynczym spotkaniu.

Opłatę za udział w wydarzeniu (po wcześniejszym zgłoszeniu uczestnictwa) proszę wnosić na konto:
PINE Edukacja w Naturze
Numer rachunku: 40 1140 2004 0000 3002 7921 1621
Tytułem: Rysice 2022 + data spotkania (ew. cały cykl) + imię i nazwisko osoby zgłaszającej


CZAS TRWANIA:

Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 marca o godz. 14:30. Spotkanie potrwa ok. 4 godzin (lub dłużej, jeśli zasiedzimy się przy ognisku ;)).

Bazą naszego wydarzenia jest PINEkówka na ul. Bukowej 42 w Zdroisku – drewniany domek przy rzece, na skraju lasu, w pięknym ogrodzie z miejscem na ognisko, kilka kroków od Rezerwatu Przyrody Buki Zdroiskie.


ZAPISY:

Zapisy na PIERWSZE spotkanie 12 marca LUB CAŁY CYKL już teraz. Zapisy na kolejne spotkania, dopiero po zakończeniu pierwszego spotkania 12 marca (na wypadek nie utworzenia się grupy na cały cykl).

Aby dokonać zgłoszenia na spotkanie, proszę wysłać prywatną wiadomość na FB, zgłosić się telefonicznie: 793 080 444 lub drogą mailową: kontakt@edukacjawnaturze.pl. Po otrzymaniu informacji zwrotnej, potwierdzającej otrzymanie zgłoszenia, proszę o wpłatę na konto. Proszę o dokonanie wpłaty w ciągu 3 dni od zgłoszenia.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu telefonicznego: 793 080 444.


MIEJSCE:

Szczegóły

Data:
14 maja 2022
Czas:
14:00 - 18:00
Warsztaty i szkolenia kategoria:
Warsztaty i szkolenia Tagi:
, ,

Organizator

MARIA LEBIODA
Telefon:
+48 793 080 444
Email:
kontakt@edukacjawnaturze.pl

Miejsce

PINE – EDUKACJA W NATURZE
Bukowa 42
Zdroisko, gorzowski 66-416
+ Google Map