Ładowanie Warsztaty i szkolenia
HOME » Warsztaty i szkolenia » Letnia Dziewczyńska Wataha
  • To warsztat minęło.

Letnia Dziewczyńska Wataha

28 czerwca 2021 / 08:30 - 2 lipca 2021 / 17:00

Mam dla Was niezwykłą, zieloną propozycję na początek wakacji!
Zapraszam Dziewczyny w wieku 12-14 lat na wspaniałe 5 dni wypełnionych wyzwaniami, warsztatami i rozmowami w kręgu. Jeśli chcesz by Twoja Córka spędziła czas w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze na łonie przyrody, pełen pięknych i wzbogacających chwil – zapraszam na pięć dni spotkań Watahy. Niech moc Siostrzeństwa będzie z Nami!


Dziewczyńska Wataha trwa od poniedziałku 28 czerwca 2021 do piątku 2 lipca, codziennie w godz. 8:30 do 17:00. Dziewczynki wracają na wieczór do domów i przyjeżdżają następnego dnia rano.
Grupa liczyć będzie maks. 12 dziewcząt (w wieku 12-14 lat), które będą pod opieką 2 doświadczonych trenerek i edukatorek, więc możesz mieć pewność, że każda uczestniczka będzie dobrze zaopiekowana.


W trakcie Letniej Dziewczyńskiej Watahy czekają nas:

  • WYPRAWY DO LASU, w trakcie których przekonamy się jak działa las, jaką pełni rolę w naszym życiu, dlaczego warto o niego dbać. Poznamy podstawy zielarstwa, dendrologii, ekologii, zwyczaje zwierząt. Las skrywa tak wiele tajemnic, że nie ma mowy o nudzie!
  • WARSZTATY ROZWOJOWE, w trakcie których skupimy się na rozmowach na tematy, które są bardzo ważne w życiu dojrzewających Dziewcząt i pomogą uczestniczkom wzmocnić pewność i wiarę w siebie – emocje, samoakceptacja, ciałopozytywność, komunikacja ze sobą i innymi osobami, nasze wartości, pasje, obawy. Będziemy miały dużo czasu na autorefleksję!
  • AKTYWNOŚCI ZESPOŁOWE, pod postacią różnych wyzwań, będących okazją do współpracy, lepszego poznania całej grupy jak i samego/samej siebie, wspomagające dobrą komunikację między uczestnikami; będzie czas na przemyślenia, podsumowania każdego dnia, rozmowy w kręgu, które pozwolą nam poczuć się zgraną załogą.
  • PODSTAWY BUSHCRAFT, a wśród nich rozpalanie ognia różnymi sposobami, wspólne gotowanie na wolnym ogniu (codzienne przygotowanie obiadów i innych smakołyków), poznawanie jadalnych roślin dostępnych w lesie, zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych w lesie.
  • CZAS NA WYPOCZYNEK pod chmurką, w trakcie którego będziemy się wyciszać, relaksować, medytować, czytać książki z naszej biblioteczki, grać w gry planszowe, dawać upust artystycznym pomysłom.
  • BIWAK W LESIE, który będzie okazją do przeżycia niezwykłej przygody i spędzenia całej nocy na łonie przyrody w naszym, dziewczyńskim gronie. Z dala od cywilizacji, pod niebem pełnym gwiazd. Takie doświadczenie cementuje i pogłębia relacje i zostaje na długo w pamięci. Biwak odbędzie się ze środy na czwartek.

Aktywności będą dobierane pod kątem zainteresowań i potrzeb dziewcząt, które będą miały wpływ na kształt naszego wspólnego programu. Tutaj będziemy bawić się i uczyć we własnym rytmie. W końcu to czas tylko dla Nas! =)

Nad bezpieczeństwem uczestników/czek czuwać będzie dwójka doświadczonych opiekunów – Marysia Lebioda (założycielka i mentorka w PINE Edukacja w Naturze (więcej na mój temat w zakładce O MNIE) oraz Aleksandra Jarocka (edukatorka, założycielka Alleverse Edukacja Pozaformalna, więcej informacji znajdziesz o TUTAJ.


RAMOWY PROGRAM DNIA:
8:30 – 9:30 – przyjazd uczestniczek – gry zespołowe
9:30 – 10:00 – powitanie we wspólnym kręgu, uzgadnianie aktywności na dany dzień
10:00 – 10:30 – drugie śniadanie
10:30 – 12:30 – aktywność poranna na świeżym powietrzu, np.: wyprawa do lasu, warsztat ognia, zielarstwa, dendrologii itp.
12:30 – 14:00 – wspólne przygotowanie obiadu na ognisku i sprzątanie
14:00 – 14:45 – wypoczynek (czytanie książek, drzemka, gry planszowe itd.)
14:45 – 16:15 – warsztat rozwojowy, np.: dot. emocji, samoakceptacji, ciałopozytywności itp.)
16:15 – 16:45 – podwieczorek I wspólne podsumowanie dnia w kręgu
16:45 – 17:00 – powrót do domów

UWAGA! Ze środy na czwartek planowany jest wspólny biwak w lesie. Spędzimy razem ze sobą CAŁĄ ŚRODĘ od godz. 9:00, NOC ZE ŚRODY NA CZWARTEK oraz CZWARTEK DO godz. 17:00.

GDZIE?
Spotykamy się na ul. Bukowej 42 we wsi Zdroisko (15km od Gorzowa Wlkp.). Wichury i ulewy nam nie straszne, bo w sytuacji załamania pogody, czeka na nas leśny domek. Obok domku jest stały dostęp do bieżącej wody i toalety, a także miejsce warsztatowe i do wypoczywania.

ILE TO KOSZTUJE?
Koszt 5-dniowych Dziewczyńskiej Watahy z pełnym wyżywieniem i całonocnym 1 biwakiem – 570 zł/ osoba
W przypadku dwóch sióstr – 1020 zł/ rodzeństwo

Każdy z uczestników na czas udziału w Dziewczyńskiej Watasze otrzymuje ubezpieczenie NNW.

Zaliczka w wysokości 100 zł – płatna 5 dni od daty zgłoszenia drogą telefoniczną lub mailową (po otrzymaniu wszystkich informacji organizacyjnych na maila). Rezerwacje niepotwierdzone wpłatą zaliczki są automatycznie anulowane. Wpłaty całej kwoty należy dokonać najpóźniej do 15 czerwca 2021.

W CENIE WATAHY:
– 5 dni wspaniałej, twórczej zabawy i nauki pod okiem doświadczonych opiekunów;
– wszystkie materiały i sprzęty niezbędne do realizacji zajęć;
– 3 zdrowe posiłki wegetariańskie (drugie śniadanie + obiad + podwieczorek) oraz ciepłe i zimne napoje w ciągu dnia + kolację i śniadanie podczas biwaku;
– ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika i każdej uczestniczki spotkania;
– zdjęcia ze wspólnej przygody.

Zgłoszenia przyjmuję pod adresem:
kontakt@edukacjawnaturze.pl
lub pod numerem telefonu: 793 080 444.

Masz pytania, wątpliwości? Dzwoń śmiało pod numer: 793 080 444. Z przyjemnością odpowiem na KAŻDE pytanie, tak byś miał/a pewność, że Twoja Pociecha będzie bezpieczna pod moją opieką.

Gotowy/a na przygodę? Zapraszam! =)
Szczegóły

Start:
28 czerwca 2021 / 08:30
Koniec:
2 lipca 2021 / 17:00
Warsztaty i szkolenia kategorie:
,
Warsztaty i szkolenia Tagi:
, ,

Organizator

MARIA LEBIODA
Telefon:
+48 793 080 444
Email:
kontakt@edukacjawnaturze.pl

Miejsce

LEŚNICZÓWKA STRZAŁOWO
Strzałowo 2
11-710 Piecki, Polska