Ładowanie Warsztaty i szkolenia
HOME » Warsztaty i szkolenia » LAS czyli Leśna Akademia Smyka II
  • To warsztat minęło.

LAS czyli Leśna Akademia Smyka II

2 sierpnia 2021 / 08:30 - 6 sierpnia 2021 / 16:30

Mam dla Wa świetną, zieloną propozycję na początek wakacji!
Zapraszam dzieciaki w wieku 7-11 lat na wspaniałe 5 dni wypełnionych przygodą, śmiechem i masą fajnych chwil. Jeśli chcesz by Twoja pociecha spędziła czas w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze na łonie przyrody, pełen odkryć oraz małych i wielkich zachwytów – zapraszam na pięć dni wyjątkowej przygody. To moc PINE – Przygody, Inspiracji, Natury i Edukacji w jednym!


Akademia trwa od poniedziałku 2 sierpnia 2021 do piątku 6 sierpnia, codziennie w godz. 8:30 do 16:30. Dzieci wracają na wieczór do domów i przyjeżdżają następnego dnia rano. Grupa liczyć będzie maks. 12 dzieci (w wieku 7-11 lat), które będą pod opieką 2 dorosłych, więc możesz mieć pewność, że każdy uczestnik i każda uczestniczka będzie dobrze zaopiekowany/a.


W trakcie Letniej Akademii Smyka czekają nas:

  • WYPRAWY DO LASU, w trakcie których przekonamy się, co dzieje się w lesie latem, a dzieje się w nim dużo więcej niż jesteśmy w stanie zauważyć gołym okiem. Poćwiczymy orientację w terenie (z mapą i kompasem), będziemy badać tropy zwierząt, budować szałasy, sprawdzać jak działa cały ekosystem leśny. Codziennie czeka nas solidna dawka ruchu na świeżym powietrzu.
  • AKTYWNOŚCI ZESPOŁOWE, pod postacią gier i zabaw będących okazją do współpracy, lepszego poznania całej grupy jak i samego/samej siebie, wspomagające dobrą komunikację między uczestnikami; będzie czas na przemyślenia, podsumowania każdego dnia, rozmowy w kręgu, które pozwolą nam poczuć się zgraną załogą.
  • PODSTAWY BUSHCRAFT (SURWIWALU), a wśród nich rozpalanie ognia różnymi sposobami, gotowanie na wolnym ogniu (gofry i jabłka z ogniska? No pewnie! =D), poznawanie jadalnych roślin dostępnych w lesie, zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych w lesie.
  • TWÓRCZE AKTYWNOŚCI I CZAS NA WYPOCZYNEK, w trakcie których obudzimy nasze artystyczne dusze: będziemy tworzyć małe dzieła sztuki z darów lasu, projektować, majsterkować, wspólnie przygotowywać zdrowe przekąski; nie zabraknie także czasu na poobiedni odpoczynek, w celu wyciszenia się, poczytania książek z naszej biblioteczki, pogranie w gry planszowe.

Aktywności będą dobierane pod kątem zainteresowań i potrzeb dzieci, które będą miały wpływ na kształt naszego wspólnego programu. Tutaj będziemy bawić się i uczyć we własnym rytmie. W końcu to czas tylko dla nas! =)

Nad bezpieczeństwem uczestników/czek czuwać będzie dwójka doświadczonych opiekunów – Marysia Lebioda (założycielka i mentorka w PINE Edukacja w Naturze (więcej na mój temat w zakładce O MNIE) oraz Joanna Piestrak (edukatorka, leśniczka).


RAMOWY PROGRAM DNIA:
8:30 – 9:30 – przyjazd uczestników/czek – gry i zabawy zespołowe
9:30 – 10:00 – powitanie we wspólnym kręgu, uzgadnianie aktywności na dany dzień
10:00 – 10:30 – drugie śniadanie
10:30 – 12:30 – aktywność poranna na świeżym powietrzu, np.: wyprawa do lasu i nauka orientacji w terenie/ odkrywanie tajemnic letniego lasu/ podstawy surwiwalu, itd.
12:30 – 13:15 – wspólny obiad i sprzątanie
13:15 – 14:00 – wypoczynek (czytanie książek, drzemka, gry planszowe itd.)
14:00 – 15:30 – twórcze aktywności
15:30 – 16:30 – podwieczorek I wspólne podsumowanie dnia w kręgu
16:30 – powrót do domów

GDZIE?
Spotykamy się na ul. Bukowej 42 we wsi Zdroisko (15km od Gorzowa Wlkp.). Wichury i ulewy nam nie straszne, bo w sytuacji załamania pogody, czeka na nas leśny domek. Obok domku jest stały dostęp do bieżącej wody i toalety, a także miejsce warsztatowe i do wypoczywania.

ILE TO KOSZTUJE?
Koszt 5-dniowych Akademii z pełnym wyżywieniem – 490 zł/ osoba
W przypadku dwójki rodzeństwa – 920 zł/ rodzeństwo

Każdy z uczestników na czas udziału w Akademii otrzymuje ubezpieczenie NNW.

Zaliczka w wysokości 100 zł – płatna 5 dni od daty zgłoszenia drogą telefoniczną lub mailową (po otrzymaniu wszystkich informacji organizacyjnych na maila). Rezerwacje niepotwierdzone wpłatą zaliczki są automatycznie anulowane. Wpłaty całej kwoty należy dokonać najpóźniej do 20 lipca 2021.

W CENIE AKADEMII:
– 5 dni wspaniałej, twórczej zabawy i nauki pod okiem doświadczonych opiekunów;
– wszystkie materiały i sprzęty niezbędne do realizacji zajęć;
– 3 zdrowe posiłki wegetariańskie (drugie śniadanie + obiad + podwieczorek) oraz ciepłe i zimne napoje;
– ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika i każdej uczestniczki spotkania;
– zdjęcia ze wspólnej przygody.

Zgłoszenia przyjmuję pod adresem:
kontakt@edukacjawnaturze.pl
lub pod numerem telefonu: 793 080 444.

Masz pytania, wątpliwości? Dzwoń śmiało pod numer: 793 080 444. Z przyjemnością odpowiem na KAŻDE pytanie, tak byś miał/a pewność, że Twoja Pociecha będzie bezpieczna pod moją opieką.

Gotowy/a na przygodę? Zapraszam! =)
Szczegóły

Start:
2 sierpnia 2021 / 08:30
Koniec:
6 sierpnia 2021 / 16:30
Warsztaty i szkolenia kategorie:
,
Warsztaty i szkolenia Tagi:
, ,

Organizator

MARIA LEBIODA
Telefon:
+48 793 080 444
Email:
kontakt@edukacjawnaturze.pl

Miejsce

LEŚNICZÓWKA STRZAŁOWO
Strzałowo 2
11-710 Piecki, Polska