Ładowanie Warsztaty i szkolenia
HOME » Warsztaty i szkolenia » Letnia Dziewczyńska Wataha 2024

Letnia Dziewczyńska Wataha 2024

9 lipca - 14 lipca

880zł

9-14 lipca 2024 (wtorek-niedziela)

Mam dla Was niezwykłą, zieloną propozycję!
Zapraszam Dziewczyny w wieku 12-15 lat na wspaniałe 6 dni wypełnionych wyzwaniami, warsztatami i rozmowami w kręgu. Jeśli chcesz, by Twoja Córka spędziła czas w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze na łonie przyrody, pełen pięknych i wzbogacających chwil – zapraszam na pięć dni spotkań Watahy. W trakcie spotkań będziemy chłonąć las wszystkimi zmysłami, uczyć się nowych umiejętności i zadbamy o to, by każda z nas wyszła z tych warsztatów wzmocniona. Niech siła Siostrzeństwa będzie z Nami!

DLA KOGO?

Ta letnia przygoda przeznaczona jest dla wszystkich – śmiałych i nieśmiałych, odważnych i mających obawy, żądnych przygód i lubiących „święty spokój” Dziewczyn, które chcą przeżyć piękny, wartościowy czas w lesie, w towarzystwie innych, fajnych Nastolatek. 
Wystarczą chęci, by spróbować swoich sił w czymś co nieznane i jeszcze nieoswojone. Ważne jest serducho otwarte na nowe doświadczenia.

W TRAKCIE WATAHY CZEKAJĄ NAS:

🌿 WYPRAWY DO LASU, w trakcie których przekonamy się jak działa las, jak ważną rolę pełni w życiu człowieka, dlaczego warto o niego dbać. Poznamy podstawy zielarstwa, dendrologii, ekologii, niektóre zwyczaje zwierząt. Zanurzymy się w przyrodę wszystkimi zmysłami. A sam las skrywa tak wiele tajemnic, że nie ma mowy o nudzie!
🌿 AKTYWNOŚCI ZESPOŁOWE, pod postacią różnych wyzwań, będących okazją do współpracy, lepszego poznania całej grupy jak i samego/samej siebie, wspomagające dobrą komunikację między uczestniczkami; będzie czas na przemyślenia, podsumowania każdego dnia, rozmowy w kręgu, które pozwolą nam poczuć się zgraną Watahą.
🌿 WARSZTATY ROZWOJOWE, w trakcie których skupimy się na rozmowach na tematy, które są bardzo ważne w życiu dojrzewających Dziewczyn i pomogą uczestniczkom wzmocnić pewność siebie i wiarę we własne siły – będziemy rozmawiać o emocjach, samoakceptacji, ciałopozytywności, komunikacji ze sobą i innymi osobami, różnych definicjach dziewczyńskości i kobiecości, naszych wartościach, pasjach, obawach. Będziemy miały dużo czasu na autorefleksję.
🌿 PODSTAWY BUSHCRAFTU, a wśród nich rozpalanie ognia różnymi sposobami, wspólne gotowanie na wolnym ogniu (codzienne przygotowanie obiadów i innych smakołyków), poznawanie jadalnych roślin dostępnych w lesie, zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych w lesie.
🌿 CZAS NA WYPOCZYNEK pod chmurką, w trakcie którego będziemy się wyciszać, relaksować, medytować, czytać książki z naszej biblioteczki, grać w gry planszowe, dawać upust artystycznym pomysłom.
🌿 DWUDNIOWY BIWAK W LESIE, który będzie okazją do przeżycia niezwykłej przygody i spędzenia dwóch nocy na łonie przyrody w naszym, dziewczyńskim gronie. Z dala od cywilizacji, pod niebem pełnym gwiazd, z doświadczeniem lasu inaczej niż zwykle. Takie przeżycie cementuje i pogłębia relacje w grupie i zostaje na dłuuugo w pamięci. Dwudniowy biwak potrwa od czwartku do soboty.

RAMOWY PROGRAM WATAHY:

8:30 – 9:30 – przyjazd uczestniczek – gry i zadania zespołowe
9:30 – 10:00 – powitanie we wspólnym kręgu
10:00 – 10:30 – drugie śniadanie
10:30 – 12:30 – aktywność poranna na świeżym powietrzu, np.: wyprawa do lasu, ruch w naturze, warsztat ognia, zielarstwa, dendrologii itp.
12:30 – 14:00 – wspólne przygotowanie obiadu na ognisku i sprzątanie
14:00 – 14:45 – wypoczynek (czytanie książek, drzemka, hamakowanie itd.)
14:45 – 16:15 – warsztat rozwojowy, np.: dot. emocji, samoakceptacji, ciałopozytywności itp.)
16:15 – 16:45 – podwieczorek I wspólne podsumowanie dnia w kręgu
16:45 – 17:00 – powrót do domów

UWAGA! Z czwartku na piątek i z piątku na sobotę planowany jest wspólny, 2-dniowy biwak w lesie. Spędzimy razem ze sobą CAŁY CZWARTEK od godz. 9:00, DWIE NOCE Z CZWARTKU NA PIĄTEK I Z PIĄTKU NA SOBOTĘ, AŻ DO SOBOTY DO godz. 16:00.


STAWIAMY NA SAMODZIELNOŚĆ, SŁUCHANIE SWOICH WEWNĘTRZNYCH POTRZEB I REALIZACJĘ SWOICH ZAINTERESOWAŃ


KLUCZOWE SĄ DLA NAS PRACA ZESPOŁOWA, WZAJEMNA ŻYCZLIWOŚĆ I WSPIERANIE SIĘ W DOBRYCH I TRUDNYCH MOMENTACH


WSPÓLNIE USTALAMY ZASADY, KTÓRYCH CHCEMY PRZESTRZEGAĆ, BY CZUĆ SIĘ ZE SOBĄ DOBRZE I BEZPIECZNIE


DOŚWIADCZAMY NATURY CAŁYMI SOBĄ, CZERPIEMY PEŁNYMI GARŚCIAMI Z TEJ BLISKOŚCI, CO NAM WYCHODZI NA ZDROWIE!

KOSZT: 880 ZŁ

W CENIE: 
– 6 dni wspaniałego, twórczego i wzbogacającego czasu pod okiem doświadczonych prowadzących;
– ubezpieczenie NNW dla każdej uczestniczki;
– wszystkie materiały i sprzęty niezbędne do realizacji zajęć;

– dwudniowy biwak z dwiema nocami w lesie;
– 3 zdrowe posiłki wegetariańskie (drugie śniadanie + obiad + podwieczorek) oraz ciepłe i zimne napoje w ciągu dnia + kolacja i śniadanie podczas biwaku;
– zdjęcia ze wspólnej przygody.

PROWADZĄCA

MARIA 'Maruszka’ LEBIODA

O MNIE: Jestem certyfikowaną trenerką edukacji pozaformalnej, w tym edukacji na rzecz różnorodności, pedagogiki dzikiej przyrody, edukacji outdoorowej, a także trenerką kompetencji miękkich. Z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi pracuję od 14 lat, prowadzę szkolenia, wymiany młodzieżowe, warsztaty i zajęcia edukacyjne, rozwojowe
i rękodzielnicze, gry terenowe. 

W małym i dużym człowieku staram się zaszczepiać miłość do natury, rozbudzać wrodzoną ciekawość oraz szacunek do otaczającego nas świata i ludzi, a także odwagę do podejmowania samodzielnych działań.

PROWADZĄCA

SABINA DRĄG

O SOBIE: edukatorka, trenerka, artystka. Kocha cyrk, teatr ruchu i gestu, współczesną pantomimę i klaunadę. Trenuje akrobatykę powietrzną na chińskim maszcie oraz taniec współczesny. Od ponad 12 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc warsztaty i szkolenia z zakresu edukacji pozaformalnej, w tym pedagogiki cyrku i teatru. Organizuje międzynarodowe projekty i wymiany młodzieżowe. Sama również wskakuje na scenę, eksperymentuje z ruchem i słowem. Obecnie spotkać ją można w Berlinie, gdzie mieszka i pracuje.ZGŁOSZENIA przyjmuję pod adresem kontakt@edukacjawnaturze.pl LUB pod numerem telefonu: 793 080 444. W razie pytań czy wątpliwości, pisz, dzwoń śmiało. Zapraszam do kontaktu!

Szczegóły

Start:
9 lipca
Koniec:
14 lipca
Koszt:
880zł
Warsztaty i szkolenia kategorie:
,
Warsztaty i szkolenia Tagi:
, ,

Miejsce

PINE – EDUKACJA W NATURZE
Bukowa 42
Zdroisko, gorzowski 66-416
+ Google Map

Organizator

MARIA LEBIODA
Telefon:
+48 793 080 444
Email:
kontakt@edukacjawnaturze.pl